Vincennes – Prantsusmaa hipodroomide kroonijuveel

Küllap olete varasemates postitustes märganud, et kõige tähtsamate auhindade pärast minnakse võistlema ühte kindla paiga – selleks on Pariisi külje all asuv Vincennes hipodroom. Kuigi riigis on üle 250 hipodroomi, siis traavispordi Meka asub just siin Vincennes metsa südames.

Hipodroom ehitati siia 1863. ja selle mõtte algataja oli Napoleon III, kes soovis tollal üsna metsikust paigast luua korrastatud pargiala. Suurimaks Pariisi piirkonna rohealaks on Vincennes mets jäänud tänaseni.

Esimene takistustega võidujooks korraldati siin sada aastat hiljem – 1963 ja seda tuli vaatama enam kui 100 000 inimest.
Prantsuse-Preisi sõjas (1871) sai hipodroom tublisti kannatada ja põhjalik renoveerimine võeti ette 19. sajandi eelviimasel kümnendil. Selle käigus hipodroomi laiendati ja sealt alates on ta vähehaaval üha suuremaks kasvanud.

20 sajandi algusest on hipodroomil võistlusi korraldatud ka talviti, sest publik oli nõus kuitahes vastikust ilmast hoolimata siiski kohale tulema. Kõik jätkus ligi neljakümne aasta vältel kenasti, kuni algas jällegi sõda. Võistlused peatati ja kogu hipodroomiala muudeti hiiglaslikuks sõjatehnika parklaks.

See on jäänud viimaseks pausiks hipodroomi tegevuses, sest sõja lõppedes said võistlused jälle hoo sisse. Lausa nii suure hoo, et vahel korraldati võistlusi isegi öösel.

Praegu on hipodroomi 40 hektari suurune pindala paras väiksemale linnale. Kogu hoonestus on muudetud väga modernseks ja on sobitatud üliosavalt ümbritsevasse keskkonda. Peatribüün mahutab nüüd 40 000 pealtvaatajat.

Hipodroomi ala ei ole ammu ainult hobuste päralt, sest on mitmeid suurüritusi, mis lihtsalt mujale ei mahuks. Nii on siin esinenud Metallica, Pink Floyd ja Michael Jackson.

Sinne võistluskalender mahutab aastas 1250 võiduajamist, mille seas kõrgub kõige tähtsaimana Ameerika Karikavõistlus ( Prix d’Amérique) koos 3 miljoni euro suuruse auhinnafondiga. Järgmine Ameerika Karikavõistlus peetaksegi juba 26. jaanuaril.

Kui kellegil peaks olema mahti minna tutvuma Pariisi vaatamisväärsustega, siis on Vincennes hipodroom kindlasti üks omanäolisemaid ja mis kõige tähtsam – seal toimub kogu aeg midagi. Pariisi kesklinnast saab 1. metrooliiniga Vincenne metsa nimelisse peatusse ja sealt ta ongi! Muidugi saab võistlustest osa ka veebi kaudu https://www.toto.ee/et/horsebetting , sest vaja on kõigest klikata ülekandeni viival nupul. Totopanuseid saab Vincennes`i teha meie veebikeskonna kaudu aadressil toto.ee