Uus algus ja kohtumine Rõzikuga

Uus algus ja kohtumine Rõzikuga

Nüüd pole me mitte ainult üldiselt hipodroomi, vaid ka talli sagedased külalised.

Saagem tuttavaks, minu nimi on Valentina Purtova. Olen projekti Puhka Hobustega asutaja ja Tallinna Hipodroomi arengujuht.

Mul on väga hea meel, et tütar astub mu jälgedes ja huvitub hobustest. Küsisin kord, mida ta tunneb pärast treeningut. Tütar vastas: “Ma tunnen oma hinge, õnne ja rõõmu”. 9-aastane laps räägib hingest – mis võiks olla ilusam meie materiaalsetele väärtustele tuginevas maailmas.

Lapse soov veeta hobustega aega ja meie iganädalane tallikülastus inspireeris mind leidma selle kõige parema, kõige sobilikuma hobuse, kellega võiks luua erilise, sügava ja põneva teineteise tunnetamisele ja seiklustele põhineva sideme.

Pärast seda, kui mu lemmik Rex Jon pensionile läks (see juhtus enam kui 10 aastat tagasi), pole mul õnnestunud kohata hobust, kellega tekiks soov treenida sama sügaval tasandil nagu Rex Joniga. Kuid tutvudes viimasel ajal erinevate kandidaatidega langes mu nüüdne valik temperamantse Rõžiku kasuks, kelle perenaine on juba lootuse kaotanud ja ei tea, milliseid präänikuid hobule küll anda, et tema äkilist loomu taltsutada. Mida hakata peale hobusega, kes lõpetab sõidu ratsuri katapulteerimisega? Pealegi on Rõžikul probleeme jalgadega – need ei kannata hobuvõistluste suurt koormust. Ütleme nii, et Rõžikul pole palju valikuid – kas ta leiab hea sõbra, keda õpib usaldama, või siis tuleb talle leida kodu kusagil kaugel vabaduses.

Oleme Rõžikuga käinud juba 4 treeningul ja meil on isegi väikseid edusamme. Me ei kiirusta sadula pealepanemisega, piirdume praegu veel teineteise tundmaõppimise ja uue rolliga. Sedalaadi treening toimub pika nööri otsas kinnises hobusekoplis. Mida me järgmisena ette võtame, on raske öelda, kuid plaanid on küll uhked.

Räägin teile pärast veel loo favoriidist Rex Jonist ja oma seikluslikust rännakust hobuste maailma, praegu aga saate nautida Rõžiku värskeid fotosid ja tulge ikka osa võtma meie pühapäevastest treeningutest!

Galerii

rozik-01
rozik-02
rozik-03
rozik-04
rozik-05