Tutvu Tallinna Hipodroomi ajalooga – II osa

Tutvu Tallinna Hipodroomi ajalooga – II osa

Algus oli hipodroomil edukas, külastajaid oli palju ning saadi isegi kasumit. Aastad hiljem selgus, et Tallinna-suurune linn ja ettevõtlikud eestlased ei jõua ülal pidada sellist suurt ettevõtet nagu hipodroom ning hakkasid tekkima esimesed kahjumid. Hipodroomi majandusliku olukorra parandamiseks viidi kõigepealt läbi ümberkorraldusi, mis pidid rahvast rohkem kohale tooma. Mõneks ajaks hipodroomi olukord läks üsna paremaks, nagu oli gi esmaselt, kuid varsti töötas hipodroom jälle kahjudega.

Enamuses traavleid oli ORLOVI tõugu, mis olid pärit Venemaalt, kuid 1930.aastate lõpuks oli see tõug juba segunenud AMEERIKA tõugu traavlitega. Segunemine toimus seetõttu, et Ameerika tõugu traavel jookseb kiiremini kui Orlovi traavel.

(TÄNAPÄEVAL Tallinna Hipodroomil osalevad võistlustel ainult Ameerika Traavlid ning Orlovi traavlite tõug areneb edukalt Venemaal.)

Tänapäeval jooksevad Tallinna Hipodroomil nii ameerika tõugu traavlid kui ka soojavereliste traavlite segud!

Vahepeal osalesid Eestis kasvatatud hobused Taanis ja Lätis ning mingil hetkel avanesid võimalused ka Rootsis.

1930. aastatel suur osa Eestis sündinud hobuseid olid eksporditud Rootsi, Stockholmi , Solvalla Hipodroomile (mis on aktiivne Hipodroom ka tänapäeval), kuna sealsed auhinnad olid niivõrd kõrged, ning kompenseerisid täielikult hobuste transpordi ja teised kulud, andes kasvatajale, J.Venterile, isegi kasumit.

Ka TÄNAPÄEVAL paljud Eestis kasvatatud või treenitud hobused proovivad õnne Rootsis või Soomes ja kui vähelgi lootust on, siis jäävad sinna ja tagasi tulevad alles siis, kui nende karjäär on lõpukorral.

1940. aastal Tallinna Hipodroomi omanikutel tekkisid nii suured võlad, et nad olid sunnitud oma ettevõtte riigile üle andma. Sellel ajal riigistati ka Jaan Venteri Harku-Järve hobusekasvandus, kuid omanikul õnnestus Rootsi põgeneda. Viimased rahuaegsed ehk sõjaeelsed traavivõistlused Tallinna hipodroomil toimusid 22.juunil 1941.aastal. Traavleid kasvatasid tollases Eestis oma ala entusiastid. TÄNAPÄEVAL on Tallinna Hipodroom eraomand ja võistlused toimuvad tänu omanikele ja entusiastlikele inimestele, kes on Tallinna Hipodroomi ametlikud treenerid ja sõitjad Aimur Mets, Jevgeni Ivanov, Märt Pello, Jelena Tsezaks, Natalia Abdalla, Vladimir Mumm, Olga Shinkorenko, Tatjana Zubenok jne. Ka nende kohta on ette valmistatud huvitavaid lugusid ja fakte, mida jagame teiga selle aasta jooksul.

Sellega lõpeb meie teine osa ja kui soovid saada teada rohkem Hipodroomi kohta, siis liitu meie Fb lehega

(“Tallinna Hipodroom 1923-1998”: Koostaja: Sirje Pallo)