Rahvusvahelise Hipodroomi karika tulemused

Rahvusvahelise Hipodroomi karika tulemused

Hipodroomi karikas on traavispordi võistlussari, mille käigus võitlevad võitja tiitli eest Eesti, Läti, Leedu, Rootsi ja Soome parimad hobused – kõige kiiremad, vastupidavamad, isikupärasemad!

Hipodroomi karikas

Turniir on üsnagi suur. Finaali pääsemiseks peavad osalejad läbima kaheksa pingelist valikuetappi ning koguma maksimaalselt suure arvu punkte. Viimasel võistluspäeval toimub kaks eelvõistlust 1600 ja 2100-meetrisel distantsil. Karika saab see, kes näitab nende kahe võidujooksu summas parimat tulemust.

Parimad hobused

Seekord sai parima aja 8-aastane täkk HYPNOTIST koos sõitjag ja ühtlasi hobuse treeneriga Jelena Fironovaga. 2019. aastal tegi HYPNOTIST vaid kuus starti, millest nelja kroonis võit ja kaks tõid teise koha. Hipodroomi karikavõistluste päevaks oli hobune suurepärases vormis.

Hipodroomi karikas on traavispordi võistlussari

Niiviisi algas esikoha jaht juba esimese, 1600-meetrise võidujooksu stardis. Vastastest etterebimine kohe pärast starti ning hobuse kindel minek aitasid Jelenal säilitada parima positsiooni ka siseringil. Võidujooks oli väga kiire kogu distantsi vältel – hobused jõudsid finišisse üksteise kuklasse hingates. Kuid kõige kiiremateks ja tugevamateks osutusid seekord just HYPNOTIST koos Jelenaga.

Teise võidujooksu ajal 2100-meetrisel distantsil jäi HYPNOTIST liidriks pea lõpuni välja, kuid 500 meetrit enne finišinijoont rebis GARDENS FAIRYTALE koos sõitjag Egidijus Gudonisega ootamatult kõigist ette ning võitis teise eelvõistluse. Selles lahingus tuli HYPNOTIST kolmandaks, kuid üldtulemust see ei mõjutanud – kahe võidujooksu summas sai just tema karika omanikuks. Nüüd on HYPNOTIST ametlikult 2019. aasta Tallinna Hipodroomi kõige kiirem hobune!