Naised Tallinna Hipodroomil

Naised Tallinna Hipodroomil

Traavispordi treenerid on suurem osa MEHED, aga oma panuse traavisporti on jätnud ka õrnema soo esindajad. Hobuste ümber on alati olnud rohkem tüdrukuid, kui poisse ja kuni 1998. aastani on töödanud Tallinna Hipodroomil umbes 60 naist. TÄNAPÄEVAL töötab Tallinna Hipodroomil umbes 30 naist.

Naissõitjate pühaks Tallinna Hipodroomil on kujunenud 8. märts, millal on kavas ainult naissõitjatele mõeldud jookse.Tihtipeale 8 märts oli ka ainuke päev aastas, kus naised said võistlustel osa võtta. Sellel aastal sellist võistluspäeva ei õnnestu korraldada, kuid õnnestub soovida ÕNNE NAISTEPÄEVA PUHUL ja PÖÖRATA ERILINE TÄHELEPANU meie Hipodroomi naistele!

MIS ON SIIS HIPODROOMI NAISTE ERIPÄRA?

Arvamus, et hobustega toimetulemiseks on vaja suurt meeste jõudu, ei kehti igas olukorras, kuna hobune on inimesest niikuinii tugevam. Mõnikord juhtub nii, et hobused isegi ei talu mehi ja toimivad paremini naiste käes. Need võib olla ka hobused, kellel meestega halbu kogemusi pole olnud. Lihtsalt NAISED on sõidu poolt kannatlikumad, kui mehed ja viitsivad nunnutada loomaga, seetõttu on hobusel kergem usaldada naisi.

Lisada võib ka seda, et palju asju ajavad naised hoolikamalt ja kannatlikumalt kui mehed. Naised oskavad paremini tööaega planeerida, hobustega hoolikalt käituda, plaani järgi toidulisandeid toidu sisse lisada ning lihtsalt pai loomale teha =).

Naised märkavad igas hobuses individuaalsust ja püüavad leida igale loomale oma lähenemisviis. Tegelikult HOBUSED on väga õrnad vaatamata sellele, et on nad SUURED ja VÕIMSAD. Hobuseid võib võrrelda lastega ja iga loom samamoodi kui ka iga laps tunneb kuidas temasse suhtutakse, saab aru mis intonatsiooniga temaga räägitakse ja mis temast mõeldakse. Seega kui naised on loomadega rahulikumad kui mehed, suhtuvad hobused naistesse muidu natukene parem kui meestesse.

Täname meie naisi nende kannatlikkuse ja õrnsuse eest ja soovime neile HEAD NAISTEPÄEVA!

Peale tallitöötajate ja sõitjate on Tallinna Hipodroomil ka LOOMAARSTid, need on samuti NAISED – Tiina Zõbin-Seier ja Aili Ruul. Tiina ja Aili on alati toeks hobustele ja nende omanikele, vajadusel teevad nad oma tööd 24 tundi päevas, kui sellest sõltub looma elu.

Üllatame teid sellega, et Tallinna Hipodroomi RAJAMEISTER on ka NAINE – Inge Värav. Tä aitab rada korras hoida ja korjab käsitsi kive, et hobustele oleks paremini joosta, vajadusel paneb ta tööle oma TRAKTORI ka öösel – põhiline, et rada hommikuks ei külmuks ja lemmikloomad saaksid uuel päeval trenni teha.

INGE VÄRAV on ka Tallinna Hipodroomi VÕISTLUSTE SEKRETÄR ja JOOKSUDE KOMMENTAATOR, tänu temale saame võistluspäeval kava lugeda ja võistlusi vaadata.

Mainime ka seda, et Tallinna Hipodroomi ARENDUSJUHT on naine – Valentina Purtova. Kunagi Valentina töötas tallis ja unistas võistluspäeval hobuseid autasustada ning Hipodroomi kontoris tööd teha, nagu näha unistused täituvad ja tänu Valentinale külastab hipodroomi taas suur hulk inimesi!

Head Naistepäeva meie kallid Naised!

Galerii

8-marts-01
8-marts-02
8-marts-03
8-marts-04
8-marts-05
8-marts-06
8-marts-07
8-marts-08
8-marts-09
8-marts-10
8-marts-11
8-marts-12
8-marts-13