Kas VANAMOODNE meelelahutus või NOSTALGIA

Kas VANAMOODNE meelelahutus või NOSTALGIA?

Paljude inimeste teadvuses on kinnistunud arvamus, et hipodroomi külastamine on üsna vanamoodne meelelahutus. Nendegi vanavanemad tulid nädalavahetustel siia, et jälgida ja kaasa elada kiirete traavlite omavahelisele heitlusele.

Võime julgelt öelda – olenemata vanusest on hipodroomil huvitav kõikidel, isegi kõige pisematel.

Soliidses eas inimestele on mitmekordselt hea meie juures aega veeta. Nad saavad võrrelda milline oli hipodroom nende noorusaastatel ja milline nüüd.

Mõnikord piisab ainult ühest lõhnast või puudutusest, ning juba unustatud pildid elustuvad kogu oma värvikirevuses. Tule oma lemmikpaika, istu tribüünile, ava traavivõistluste kava, lase pilk üle sõitjate ja hobuste nimede ning tulebki meelde sinu esimene käik hipodroomile. Ehk oli see juba sinu isa-ema käekõrval?

20. sajandi teisel poolel oli Tallinna Hipodroom ainus ametlik aastaringselt töötav hipodroom kogu Läänemere piirkonnas. Ainult siin sai imetleda traavlite jooksu ning teha ennustusi. Tallinna Hipodroomile tuli palju külastajaid teistest linnadest ning iga võistluspäev oli omaette sündmus.

Tribüünid olid publikut täis, tuldi peredega, sõprade-tuttavatega. Mõned külalised käisid siin igal nädalavahetusel, see oli nende jaoks justkui rituaal oma puhkepäevade veetmiseks.

Kui soovite oma vanemaid või vanavanemaid üllatada, korraldage väljasõit hipodroomile. Andke oma lähedastele võimalus meeldivalt aega veeta. Kindlasti kuulete nendelt nende noorusaegseid muljeid kõige populaarsema ajaveetmise kohta ning te näete hipodroomi uuest vaatevinklist.