Marvellous Tooma

Eestis treeningus olnud ja võistlustel osalenud Marvellous Tooma osaleb Rootsi Kriteeriumi finaalis!️

Öeldakse, et Kriteerium on 3-aastaste hobuste jaoks kõige olulisem võistlus ja see on tõsi, sest nende jaoks on see viimane võimalus näidata oma vanuserühmas parimaid tulemusi. Pärast seda katsumust liiguvad hobused vanemasse rühma. Lisaks on selle suure võistluste auhinnafond 500 000 eurot, seega on treeneritel ja sõitjatel mille nimel võistelda..

Meil on hea meel, et Eestist pärit Marvellous Tooma osaleb nii suurel ja olulisel võistlusel!

Hobune sündis Tooma tallis, mis kuulub Tallinna Hipodroomi omanikule Mats Gabrielssonile.

Traavli esimesed treeningud toimusid Tallinna Hipodroomi rajal – teda treenis meie kogenud treener Jevgeni Ivanov.

Esimene hobuse võistlus toimus samuti Tallinnas. Marvellous Tooma ettevalmistus kulges üle kivide-kändude, hobune kippus galopile minema. Vaid tema treener, Jevgeni Ivanov, suutis hobust traavil hoida.

Baby Race lõpetas Marvellous Tooma neljanda kohaga, tema sõitjaks oli meie teine legend Vladimir Mumm.

Pärast Baby Race lõppu võistles Marvellous Tooma Rootsis, kus jooksis selle aasta mais uueks enda rekordiks 14,3. Pärast seda jooksu müüdi hobune Norra omanikule. Sellest hetkest sai pöördeline moment! Teise treeneri ja sõitja käe all hakkas Marvellous Tooma oma tulemusi märgatavalt parandama ja iga stardiga jooksis hobune kiiremini ja püstitas mitu uut rekordit. Vastupidiselt kõigile ootustele avaldus hobuses peituv potentsiaal. Praegu peetakse Marvelloust Toomat väga andekaks ja lootustandvaks hobuseks ning ühtlasi ka Kriteerium 2019 peamiseks favoriidiks!

Nii sai karjääri alguses mitte midagi ütlevast Marvellous Toomast teistele tugev konkurent.️

Huvitav, mida arvab traavli endine omanik, kas ta kahetseb, et müüs hobuse või hoopis rõõmustab, et tema kunagine hoolealune võistleb nüüd sellisel kaalukal auhinnal? Mis ka edaspidi ei juhtuks, oleme kindlad, et selline edu on alles algus. Marvellous Tooma on alles noor ja tal on kõik veel ees. Äkki näeme teda ühel päeval veel Grand Prix D’Amerique’il võistlemas!

Ootame eelseisvat võistlust ja loodame kõige paremat!