Keep Me Tooma ja Tallinna Hipodroomi omanik, Mats Gabrielsson

Keep Me Tooma ja Tallinna Hipodroomi omanik, Mats Gabrielsson, võitis VIP jooksu Tallinna Hipodroomil

7. Septembril toimus Tallinna hippodroomil suvehooaja lõpetamine. Selle puhul korraldati eriline VIP jooks, milles osalesid hipodroomi omanikud, juhatuse liikmed ja sponsorid. Võidujooksust võttis osa neli hobust.

Keep Me Tooma oli jooksu favoriit kellega sõitis hipodroomi omanik Mats Gabrielsson. Viieaastane ruun Keep Me Tooma jõudis finishisse esimesena, kinnitades ekspertide ennustusi. Võitja hobune, nagu ka teised ameerika traavlid, kes esinevad Eestis ja Maailmas Tooma nime all, sündisid Mats Gabrielssoni “Tooma“ kasvanduses.

Me korraldasime väikese retke Tooma kasvandusse, mis asub eraldatud kohas 130 km kaugusel Tallinnast. Eesmärgiks oli soov uurida välja, kus kasvatatakse tulevasi võitjad.

Martin, kes on kasvanduse juht, võttis meid kohapeal vastu ja viis läbi huvitava ekskursiooni. Saime teada traavlite kasvatusest, uurisime välja kuidas varutakse sööta, külastasime kohalikku hobusetalli, tervitasime varsakesi ja mei õnnetus olla ka osake suurest hobusekarjast! Avarad karjamaad, ilusad tallid ja sõbralik personal – kõik see avaldas meile suurt muljet!

Kokkuvõttes saime teada, et meie riigis peetakse ja kasvatatakse tippklassi traavleid. Mõned nendest võtavad osa Euroopa suurimatest auhinnajooksudest nagu näiteks Rootsi Kriteerium 2019 auhinnafondiga 500 000 eurot, kus jooksu favoriit on kolmeaastane täkk Marvellous Tooma. Mats Gabrielsson, koos oma kolleegidega, on suur entusiast ja hasartne traavihobuste kasvataja.

Selleks, et Tooma hobusekasvanduses aretada kiireid traavleid ja kindlustada Tooma brändi mainet, omanikud koostöös oma partneritega valivad hoolikalt märasid ja täkke otsides neid igalt poolt üle maailma.

Lähimal ajal jagame teiega meie poolt koostatud väikest kuid põhjalikku reportaazi Tooma hobusekasvandusest.

Galerii

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16