Jevgeni Ivanov ja hobune J.J.ALLIN

Tallinna Hipodroomi parim treener ja sõitja Jevgeni Ivanov ja hobune J.J.ALLIN said Derby 2019 tähtsaima võidu

24. augustil toimus Tallinna Hipodroomil Derby Cup – traavispordi maailmas on see üks tähtsamaid sündmusi. Tavaliselt sõltub sõitjate ja treenerite edukus ja maine otseselt Derby auhindade võitude arvust.

Tallinna Hipodroomi parim treener

Ka hobuste jaoks on karikavõistlused väga oluliseks sündmuseks. Turniiris osalevad 4-aastased hobused, kelle jaoks on see viimaseks võimaluseks võistelda selles vanusegrupis enne segagruppi üleminekut.

Jevgeni Ivanov ja hobune J.J.ALLIN said Derby 2019 tähtsaima võidu

Võidujooksust võttis osa kuus hobust. Kõikide näitajate poolest on Tallinna Hipodroomi kiireim Jevgeni Ivanovi 4-aastane hobune J.J.ALLIN. Just tema oli võidujooksu favoriit. J.J.ALLINi põhivastaseks oli täkk LLAMA TOOMA, kes võitis eelvõistluse ja on pikkadel distantsidel jätkuvalt suurepäraseid tulemusi näidanud.

Derby 2019

Tavaliselt võistleb Jevgeni Ivanov samal päeval mitme erineva hobusega ja võtab osa pea igast võidujooksust. Kuid Derby karika päeval otsustas treener võistelda vaid ühe hobusega. Nüüd teame, et see oli täielikult õnnestunud ja ainuõige otsus. Treener oli pühendanud hobuse J.J.ALLIN treeningutele palju aega ja mõtles võistluste strateegia hästi läbi.

Tallinna Hipodroom

Pärast starti andis J.J.ALLIN liidripositsiooni käest, et finišisirgeks jõudu kokku hoida. Teisel ringil rebis Jevgeni ette ja pidas hästi vastu vastaste tungile, kes võitlesid samuti jõuliselt esikoha eest. 800 meetrit enne finišit kihutas sõitja konkurentidest aina suurema edumaaga ette, jätmata oma vastastele ühtegi võimalust. Kõikidest osavõtjatest suutis J.J.ALLINiga rindu pista vaid LLAMA TOOMA. Hobune suutis võiduajamise viimastel minutitel meie tšempionile järele jõuda ja tulla temaga finišisse külg külje kõrval. Pärast Photofinishi ülevaatamist kuulutasid kohtunikud välja, et auhind kuulub märale J.J.ALLINile ja sõitjale Jevgeni Ivanovile. Nemad osutusid parimateks!

See oli pingeline ja ilus võidujooks muljetavaldava finaaliga. Õnnitleme Jevgeni Ivanovi ja J.J.ALLINit särava võiduga ja loodame, et see ei jää viimaseks auhinnaks nende karjääris!