Hooajalõppu traditsioonid

Hooajalõppu traditsioonid

Talv koputab uksele, seega on ka hobused puhkuse ära teeninud.

10 novembril, algusega 13:oo toimuvad, Tallinna Hipodroomil selle hooaja viimased võistlused. Terve aasta on nii sõitjad kui hobused meile teravaid emotsioone pakkunud, häid tulemusi näidanud. Nüüdseks on ilmad juba sügisesed, päike piilub harva pilve tagant kuid teie naeratused ja aplaus toovad ta sealt jälle välja. Meil on hipodroomil ka üle 20-aastane traditsioon, millest tuleb juttu pisut allpool.

Kuidas toimub hooaja lõpetamine Inglismaal?

Enamikule inglastest meeldib tähistada suvist puhkuseperioodi algust pubis klaasikese õllega.

Raskeveohobused Monti, Max ja Prints, kes töötavad Wadworth pruulikojas, ei erine selles osas millegi poolest inimestest.

Pruulikoda Wadworth asub Devizes külakeses ning on seal tegutsenud umbes 100 aastat. Sama vana on ka traditsioon, kus hobuseid ohtralt õllega kostitatakse ning seejärel karjamaale teenitud puhkusele saadetakse. Alkoholijoovet seejuures hobustel ei täheldatud. Selline tähistamine toob tavaliselt kokku üle 1000 inimese.

John Bartholomew, Wadworth pruulikoja kaasomanik, pidi selle “hobuste purjujoomise“ traditsiooni taas ellu äratama. „See on väga tore traditsioon ning mul on hea meel, et see nii palju inimesi kokku toob. See on ka küllaltki omapärane traditsioon, sest kus on veel võimalik näha hobust õlut joomas? Lühidalt öeldes, olen rõõmus, et me jälle saame oma hobuseid sellisel moel tänada, nad väärivad seda.

Mida huvitavat aga toimub Tallinna Hipodroomil hobuseid puhkusele saates?

Meie oleme pisut tagasihoidlikumad kui Inglismaal ollakse kuid oma väikene traditsioon on ka siin kanda kinnitanud. Rohkem kui 20 aastat tagasi ütles naljatlevalt üks Tallinna hipodroomi töötaja, vaadates finišis viimaks jäänud sõitja pettunud nägu, “Äkki kingime viimaseks jäänud sõitjale/hobusele ämbri kuiva leivaga, et nad nii õnnetud ei oleks.“ Asi sai teoks ning sellest ajas saati ongi nii, et viimases jooksus viimaseks jäänud sõitjale/hobusele kingitakse plekkämber, kus on sees hobusele porgandid ja leib ning sõitjale mõni energiajook, et järgmist aastat edukalt alustada.

Sellel laupäeval, 10. novembril, on teil võimalik osa saada sellest pikast traditsioonist, rõõmustada aplausiga meie sõitjaid/hobuseid ning saata traavlid teenitud puhkusele!

Tallinna Hipodroomi teenuste ja toodete ostmisega aitate ühtlasi kaasa traavispordi edendamisele Eestis! Täname teid ja soovime head tuju!