Hobune Sorbet

Eestis treeningus olnud hobune SORBET võistleb Euroopa suurimal võistlusel Elitloppet!

Traavel SORBET sai 2019 aasta Eliitloppetile “roosa“ piletiga.

Oma esimesed sammud tegi SORBET Eestis, Tallinna Hipodroomil. Tema treeneriks oli suurte kogemustega Vladimir Mumm, kes ise on oma karjääri jooksul võitnud üle 2000 esikoha.

Hobune oli täku kohta oma iseloomult rahulik ja kuulekas. Teda oli hea treenida, erilisi raskusi ette ei tulnud. Tol ajal ei osanud keegi ette kujutada, et SORBETist võib saada Euroopa ühest preztiisikamast traavivõistlustest osavõtja.

Elitloppet joostakse Rootsis Solvalla Hipodroomil, kus peaauhind on 300 000 eurot. Sellele võistlusele pääseb hobune korraldaja kutsega. Traavispordi kõrgeima taseme esindajad valivad isiklikult hobused erinevatest Euroopa riikidest – alates Prantsusmaast lõpetades Itaaliaga. Muul moel sellele võistlusele ei pääse.

Eliitloppeti sümboliks on roosa värv. Auhinnatseremoonial pärjatakse traavel vanikuga, millest ulatuvad välja roosad lillepungad ning samuti saab ta roosa auhinna teki. Siit ka väljend, et hobune on saanud „roosa pileti“.

Nüüd on SORBETilgi selline võimalus.

Hetkel on traavel Daniel Redeni juures treeningus. Mõned aastad tagasi külastas Daniel Reden ka Tallinna Hipodroomi jagamas oma nõuandeid ka meie treeneritele. Omal moel määras ta SORBETi edasise saatuse, kui traavel Rootsi naases, ostis Daniel Reden hobuse endale.

Peale SORBEti osaleb Elitloppetil veel kolm Daniel Redeni treeningus olevat traavlit. See on kogu Elitloppeti ajaloos esimene kord, kui ühe treeneri juurest tuleb sellele võistlusele nii palju hobuseid.

Me oleme väga rõõmsad ja uhked, et Eestis treeningus olnud traavel osaleb Euroopa ühel suurimal traavivõistlusel.

Jooksud algavad juba homme ning kestavad 26 maini. Hoidkem siis koos SORBETile pöialt!️️

Lisaks Sorbet’ile on osalenud ka veel teine Eestis treenitud hobune Elitloppet’il, kui 2016. aastal osales seal On Track Piraten, kes oli noorena treeningus Natalia Abdalla juures.