Päevad Tallinna Hipodroomil

Hipodroomi ajalugu IV osa – Päevad Tallinna Hipodroomil

2019 on Tallinna Hipodroomi 96. tegutsemise aasta.

Aasta jooksul korraldatakse Tallinna Hipodroomil 16 võistluspäeva mis on vürtsi ja sära täis. Hoolega hoitakse vanu traditsioone ja põnevusega viiakse ellu uusi ideid. 

Aastaid tagasi, täpsemalt 2014. aastal alustas meie juures dokumentaalfilm väntamist rezisöör Vladimir Logonovi võttegrupp. Neil on plaanis jälgida ja jäädvustada hipodroomi elu kõrvaltvaatajana kuni tegevuse lõppemiseni praeguses aastapaigus. “See on nii legendaarne koht” on öelnud rezisöör Loginov.

Hipodroomil tegutses pikalt hobutarvete pood, mille populaarsemaks müügiartikliks kahtlemata rahva seas palavalt armastatud “hobusesalv”. Poe asutas hipodroomi väravas 1994. aastal soomlane Kari Korpivaara, hiljem koliti see tribüünihoonesse, mis oli traavrahva jaoks väga mugav asukoht. Hobune kaotas raua või mingi asi läks katki – kohe poodi uue järele või vana remonti kliiniku kõrval asuvasse sadulsepatöökotta. Ebasoodsate olme – ja üüri tingimuste tõttu kolisid pood ja töökoda 2010. aastal ära Sõpruse puiesteele.

2017. aasta alguseks allesjäänud Tallinna Hipodroomil baseeruvaid traavi treenereid võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda. Ehk siis kuni 2017. aasta Tallinna Hipodroomil oli palju rohkem tegutsevaid treenereid võrreldes tänapäevaga.

Peale treenivate ja võistlevate traavlite peetakse hipodroomil ka ratsahobuseid ja ratsutamiseks kasutatavaid endisi traavleid.

Meie Tallinna Hipodroom ei ole eriti suur, aga meie hipodroomil elab üks suur pere, kes on hobustega juba mitmeid aastaid koos. Siin käivad meid külastamas palju inimesi, eriti suvel. Igapäevane elu käib hipodroomil. On palju naeru ja pisaraid, palju rõõmu ja kurbust, aga kõik aitavad üks teist ja stimuleerib elada ja areneda…

( “Aastad Tallinna Hipodroomiga”: Autor: Tiina Seier-Zõbin)