Uskumatu võidujooks ja FERUS GALAXi kerge KRITEERIUM 2019 karikavõit

Uskumatu võidujooks ja FERUS GALAXi kerge KRITEERIUM 2019 karikavõit

Hobuste igas vanusekategoorias on olemas peaauhind, mis määrab nende karjääri edasist kulgu. Kolmeaastaste hobuste jaoks on selleks Kriteerium karikas. Sel turniiril saavad nad viimase võimaluse näidata oma vanusegrupis head tulemust ja suure auga liikuda üle vanemasse gruppi.

KRITEERIUM 2019 karikavõit

Karika rada on üsna pikk – 2640 meetrit. Selline vahemaa nõuab hobustelt head vastupidavust ja suurt kiirust, sõitjatel aga oskust valida õige võidujooksustrateegia.

Sel aastal võitis karika Soome üks kõige kogenum ja kuulsam sõitja Harri Koivunen, kes esines võistluste peafavoriidiga – kolmeaastase täkuga FERUS GALAXiga.

FERUS GALAXi

Otsus valida just see hobune võeti vastu varakult enne võistlusi, juba aprillikuus. Valik osutus õigeks, kuna FERUS GALAX on väga kiire, sitke ja paljulubav noor täkk. Viimased viis starti on FERUS järjekindlalt oma tulemust parandanud ja püstitanud järjest isiklikke rekordeid. Lisaks esines hobune hästi Soome turniiril ning on võidelnud parimate Soome hobustega.

FERUS GALAXi treeneriks on Tallinna Hipodroomi noortreener Märt Pello. Mees alustas treeneri karjääri alles eelmisel aastal, kuid suutis saavutada suurepäraseid tulemusi ning võib julgelt arvata, et see on alles algus!

Harri Koivunen

Koos FERUS GALAXiga osales Kriteeriumi võidujooksus veel neli hobust. Stardis andis favoriit liidripositsiooni käest, kuid üsna pea selgus, et mitte kauaks. Juba 500 meetri pärast rebis hobune ette, määrates võidujooksu tempo ja võttes pingelise võistluse tulemuse täielikult oma kontrolli alla. Võidujooks möödus üsna ühtlaselt ja rahulikult – kõige huvitavam osa algas 800 meetrit enne finišit.

Samal ajal, kui vastased omavahel positsioone vahetasid, liikus FERUS vankumatult mööda siseringi otse eesmärgi poole. Lisades finišijoonel veelgi kiirust, ei jätnud hobune kurnatud vastastele ühtegi võimalust tema edestamiseks. Niiviisi, suurejooneliselt ja näiva kergusega võitsid FERUS ja Harri Koivunen kolmeaastaste hobuste hooaja tähtsaima peaauhinna – Kriteerium 2019 – ja kirjutasid end Tallinna Hipodroomi ajalukku. Õnnitleme võitjaid!