Auhinnatseremoonia võistlustel

Auhinnatseremoonia võistlustel on nagu kauaoodatud filmi lõpp

Auhinnatseremoonia võistlustel on nagu kauaoodatud filmi lõpp. Vaatajate jaoks on see alati põnev, rõõmustav ja emotsionaalne vaatepilt. Suur töö on ära tehtud ja teenitud autasu välja võideldud. Kuid veelgi olulisem on auhinnatseremoonia hobusele endale. Tema on ju see, kes pingutas, et teistest parem olla. Just nagu meie, on hobu rahul, kui teda pildistatakse, kiidetakse ja antakse auhindu.

Mida suurem võistlus ja tugevam konkurents, seda suurem ja silmapaistvam on auhinnatseremoonia. Näiteks Grand Prix d’Amerique, mis on Euroopa kõige suurema auhinnafondiga traavivõistlus (umbes miljon eurot ning joostakse Prantsusmaal) on võitjate autasustamine kui väike pidu ning võitjaid koheldakse kui rock-staare.

Enne võistluste algust tulevad sõitjad traavirajale värvikates retro autodes ning tribüünil rõkkab ja rõõmustab 40 000 pealtvaatajalt. Kõlab pidulik muusika, tantsitakse värvilistes kostüümides. Peale väljateenitud auhinnavõitu ümbritsevad võitjaid kümned ajakirjanikud, telereporterid ja fotograafid, kes soovivad esimesena kommentaare ja fotosid teha. Taaskord saavad pealtvaatajad rõõmustada ning võitjapaariga justkui üheks saada.

Rootsis, Elitloppeti võitjasõitjale kingitakse lopsakas lillekimp, hobune pärjatakse värsketest lilledest tehtud pärjaga. Tagasi ei hoita ka kolleegide kallistustega.

Meiegi arvame, et autasustamine Tallinna hipodroomil peaks olema vägagi pidulik hetk sest see on hobuspordi hea ja pika-ajaline traditsioon. Ootame teid oma võistlustele, sest publikupoolne kaasaelamine ja soe tagasiside on võistlejatele suurim autasu!