Andeka treeneri kaks võitu kahe päeva jooksul

Andeka treeneri kaks võitu kahe päeva jooksul

Tallinna Hipodroomi parim treener ja sõitja Jevgeni Ivanov lendas kohe pärast Derby karika võitu Tallinnas tagasi Moskvasse järgmistele võistlustele. Pingutused kandsid vilja ja nii oli tulemuseks teine koht mainekatel Kaevurite karikavõistlustel ja 1 162 500 rubla suurune võit! Kaks võitu kahe päeva jooksul on treeneri järjekordne isiklik rekord.

Jevgeni Ivanov

24. augustil toimusid Tallinna Hipodroomil Derby karikavõistlused, mis on traavispordi maailma tähtsaim võistlus, kuna ratsanike ja treenerite edu sõltub otseselt võidetud Derby auhindade arvust. Ka hobuste jaoks olid karikavõistlused oluliseks sündmuseks. Turniiril osalesid nelja-aastased hobused, mis hobuse jaoks tähendab viimast võistlust oma vanusegrupis enne vanemasse segagruppi üleminekut. Jevgeni Ivanovil ja tema hobusel õnnestus mainekail võistlustel saavutada esikoht.

Kohe järgmisel päeval, 25. augustil, võistles treener esmakordselt legendaarsel Moskva hipodroomi rajal treeneri ja sõitjana. Kunagi oli siin võistelnud ka tema isa, meister sõitja ja treener Viktor Ivanov. Jevgeni oli pealinnas kohal koos hobuse Grammofoniga juba nädal enne võistlusi. Hobuse omanikud tulid samuti Moskvasse kohale, et meeskonnale toeks olla.

Selle aja jooksul tutvus Jevgeni Venemaa kolleegidega ja valmistas vaimu ette tulevasteks võistlusteks. Kaalul oli võidufondi rekordsumma — 60 000 eurot. Grammofoni osavõtt tähendas tema omanikele muljetavaldavat osalustasu – 2000 eurot.

Tšempioni nime eest võistles 3200-meetrisel distantsil 11 hobust Saksamaalt, Rootsist, Prantsusmaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Venemaalt. Jevgeni oli väga optimistlikult häälestatud, eriti pärast Derby karika võitu. Hobune oli suurepäraselt ette valmistatud, Moskva taevas oli pilvitu, ning võidujooks ise pidi tulema üsna tempokas. Et võiduvõimalust suurendada, valis treener jõu kokkuhoiu taktika, et hobune oleks võimeline sooritama võimast lõpuspurti.

Grammofon

Soovitatud taktikat järgides näitas Grammofon 800 meetrit enne finišit võimast spurti ühelt viimastest positsioonidest, edestas teisi võistlejaid ja hakkas võitlema esimese koha eest. Põhivastane osutus väga visaks, ning Grammofon andis talle järele vaid mõne sekundi murdeosa võrra. Nii võitles Jevgeni Ivanov välja teise koha ja sai 16 000 eurot võiduraha.

Muide, treeneri ootuste kohaselt osutus võidujooks tõepoolest väga tempokaks – esmakordselt 40 aasta jooksul püstitati Venemaa rajarekord 3200-meetrisel distantsil. Kokku püstitati sel päeval 5 rekordit.

Õnnitleme Jevgeni Ivanovi ja Grammofoni särava etteastega ja loodame, et see ei jää neile viimaseks võiduks Moskva hipodroomil!