Åke Högström Memoriaal Tallinna Hipodroomil 9.11– üritus, mis kannab ajalugu!

Memoriaalid Tallinna Hipodroomil on üritused, mis on pühendatud väljapaistvatele isikutele, kes andsid oma panuse Eesti traavispordi arendamisse. Seekordne memoriaal on pühendatud eksdirektorile ja Tallinna Hipodroomi kaasomanikule – Ake Högströmile.

♦️1994. aastal AS Hipodroom pankrotistus ning suur traavispordikompleks läks oksjonile. Sealt ostsid ta välja Åke Högström, Mats Gabrielsson ja veel mitu osavõtlikku ettevõitjat.
♦️ Åke Högström sündis Soomes, väikeses Loviisa linnas, kus ta treenis hobuseid ja osales kohalikel võistlustel. Peale omaniku rolli täitis Åke Högström ka Tallinna Hipodroomi direktori rolli aastatel 1996-1999. Ta osales aktiivselt hipodroomi arenemisel, süvendas uusi suhteid välismaa partneritega. See oli Tallinna Hipodroomi uus õitseaeg!

♦️Åke Högström edendas Tooma hobusekasvatuses traavli tõugu hobuste aretust Eestis. Tema oli ka see, kes veenis Mats Gabrielssoni noori hobuseid Eestisse tooma. Esimeseks treeneriks oli Mikko Kerola, Soomest. Seejärel tõi Mats Gabrielsson oma Rootsi hobusekasvatuse Eestisse üle, Toomale.
♦️Tooma aretab aktiivselt traavli tõugu hobuseid tänaseni. Toomal sündinud ja kasvanud hobused näitavad ennast parimast küljest mitte ainult Tallinnas võisteldes vaid ka paljudel Rootsi hipodroomidel.

♦️♦️♦️Ilma minevikuta pole tulevikku! Mäletame ja oleme uhked et meiega oli nii suur mees – Åke Högström, kes jättis hipodroomi ajalukku suure jälje.